LIMITOVANÁ AKCE 1 + 1 kolagénových tyčinek Joint Bar čokoláda-banán   

Jak překonat hlad v hubnutí?
Jak překonat hlad v hubnutí?

Jak překonat hlad v hubnutí?

Jak překonat hlad v hubnutí?

Běžný člověk bez zdravotních nebo psychických problémů by věděl zabránit nadváze, kdyby dokázal ovládat své chutě. Při pohledu na jídlo, které nám chutná, se nám již v nervovém centru spouštějí signály, které provokují chuťové pohárky a signalizují nám hlad, i když jsme před chvílí jedli.

Obsah

Pokud k tomu přidáme ještě vysoké pracovní nasazení, problémy a stres, začíná se kolotoč únavy, vyčerpání a smutku, který většina z nás "zajídá". Všimli jste si, že když prožíváte náročnější období, přibíráte víc? Možná to bude proto, že po jídle saháte nejen ve chvílích, kdy jste skutečně hladoví, nemluvě o "obalování nervů něčím sladkým".

Pár rad, jak překonat a potlačit neustálou chuť na jídlo

  • Položte si otázku: Je to skutečně hlad fyzický nebo emoční?, "Zajídat" své problémy, nespokojenost či nudu?
  • Pokud vás přepadne vlčí hlad ve večerních hodinách, zobněte si něco malé nebo je dobré napít se vody a jít spát :) Symptomy hladu a dehydratace (málo energie, únava) se někdy podobají a můžete si je splést. Základem je jíst pravidelně během dne a pokud přesto mezi jídly pocítíte hlad, nejprve tělu poskytněte tekutiny a uvidíte, jestli potřebuje i něco jiného nebo to byla právě voda, po které toužilo.
  • Udržujte si duševní pohodu, myslete více pozitivne, dopřejte si alespoň chvilku během dne jen pro sebe.
  • Dejte své tělo do pohybu, sportujte, procházejte se, dopřejte si přísun čerstvého kyslíku i jinak než otevřením okna kanceláře. Kromě toho, že cvičení pomáhá zbavit se stresu a zlepšuje fyzické zdraví, nutí vás být více produktivními. A právě to zvyšuje hladinu neuropřenašečů - dopaminu, serotoninu a endorfinů, které vás povzbuzují. Cvičení nemusí být fyzicky náročné - i procházka nebo výstup po schodech v dobrém slova smyslu zamává hladinou domanínu.

Muž, ktorý nevie odolať jedlu

Pokud patříte i vy mezi ty méně šťastných se slabou pevnou vůlí, existuje ještě další zaručena pomůcka, a to ovládnout přímo centrum sytosti a hladu, kde se rozhoduje o tom, zda budeme hladoví nebo sytí. K tomuto nám může dopomoci aminokyselina DL- fenylalanin, ve zkratce DLPA.

Funkce aminokyseliny DLPA

Fenylalanin je esenciální aminokyselina, to znamená, že je pro organismus nezbytná, nedokáže si ji však syntetizovat a musí být dodávána zvenčí - s potravou nebo ve formě výživového doplňku. Po užití se v těle z ní vytvoří noradrenalin, což je vlastně přenašeč nervových vzruchů zlepšujících náladu a snižujících chuť k jídlu.

Zároveň se podnítí produkce cholecysokininu (CCK), který navozuje pocit sytosti a ukončení přijímání potravy. (Pozn .: CCK se tvoří v mozku a ve střevech, je důležitý při tvorbě pocitů sytosti a hladu. Pokud ho je málo, lidé se přejídají - pokud ho je dost, lidé jedí málo).

V jídle můžeme najít fenylalanin v mléce, sýru cottage, luštěninách, drůbežím a rybím mase, vajíčkách, ve vybraných oříšcích, sóji, semínkách, listové zelenině a celozrnných obilovinách.

Kromě úžasné vlastnosti jako odstranění přebytečné chuti na jídlo, dodává DLPA pocit bdělosti, zlepšuje paměť, uvolňuje bolest a na organismus působí velmi uklidňujícím dojmem tím, že zvyšuje hladinu endorfinů, které způsobují dobrou náladu

Studie prokázaly, že DLPA chrání endorfiny, které se vytvářejí v těle a potlačují bolesti a deprese, čímž DLPA potlačuje některé formy chronických bolestí - např. zad, artróz, artritid, migrén, PMS, pomáhá při některých typech depresí a posiluje imunitní systém.

žena pri chladničke, ktorá je hladná

Jak a kdy užívat DLPA pro snížení apetitu

Vždy ráno nalačno v dávce 500 - 1500 mg, cca 1 hod. před jídlem s neslazeným nápojem, nejlépe s vitaminem C a vitaminem B6 - tyto látky společně ve významné míře podporují a znásobují účinky fenylalaninu (DLPA). (Výrobek DLPA již v kapsli obsahuje tyto látky ve správném poměru). Nedoporučuje se tuto aminokyselinu kombinovat spolu s bílkovinami, jelikož ty brání vstřebávání DLPA.